Çanakkale harbini bakın nasiL iMan gücüyle kazandiğimizi Dursun Ali Erzincanlı,nın Muhteşem anLatimi İle Bu kahramanlık destanını Efendimiz Çanakkale de isimini verdiği şiirinde sitemizden dinleyin,Efendimiz Çanakkalede sözlerini sitemizden Bedava okuyabilir ve bu şiiri cep telefonlarınızdan Üyelıksız virüssüz olarak mp3 formatinda dinleyebıLırsınız

Dursun Ali Erzincanlı – Efendimiz Çanakkalede

 ....
 

Dursun Ali Erzincanlı – Efendimiz Çanakkalede iLahi sözleri Anadolu fakirdi, yoksulluk had safhadaydı. Bu hâl Çanakkale’ye akan ve orada küçük bir Anadolu oluşturan Osmanlı ordusunun ortak özelliğiydi… Yokluk her tarafta kendini hissettiriyordu. Elde tel engeli yapacak dikenli tel; sığınak yapacak kereste yoktu. Bu nedenle yıkılan evlerden veya terk edilen köylerdeki evlerden sağlanan kerestelerle sığınak yapılıyor, bahçe çitlerinden sağlanan tellerle tel engeli yapılmaya çalışılıyordu. Eldeki tahkimat malzemesi de yeterli olmadığından köylülerden veya dükkanlardan sağlanan kazma ve kürekler kullanılıyordu. Bu durum, yardım istenecek durumdu. Ama böyle bir zamanda –böyle zor bir zamanda- Osmanlı ordusu kimden yardım isteyecekti? Ordunun nazı kime geçiyordu? Birinci tabur kumandanı binbaşı Lütfi Bey kimden destek alacağını biliyordu. Ve onun şu seslenişi askerin yüreğini titretiyor, her ağızdan yükselerek dalga dalga yayılıyordu: “Yetiş ya Muhammed ! Yetiş ya Muhammed ! Yetiş ya Muhammed ! Kitabın gidiyor…. Yetiş ya Muhammed…” Yıl 1915, Yer Medine-i Münevvere Hindistan ulemasından bir zât Mescid-i Nebevi’nin bir köşesinde ağlıyor, saatlerce ağlıyor… Onu bu halde gören, peygamberimizin türbedarı yaklaşıyor ve böyle bir mekânda –kalplerin bayram yaptığı böyle bir makamda- niçin ağladığını soruyor. O zât Medine-i Münevvereye gelene kadar, Allah rasulu ile mana aleminde her zaman görüşebildiğini söylüyor. Ve diyor ki, “Medine’ye geldiğimden beri rasulullahla görüşemiyorum. Acaba ne hata yaptım ki kalp gözüm onu görmüyordu? Ya ben bir hata yaptım ya da rasulullah şu anda makamında değil.” Peygamber türbedarı şaşırıyor ve başka bir şey söylemiyor. Türbedar aynı gece Allah rasulunu rüyada görüyor. O anda Hindistan ulemasından olan o zatın söyledikleri aklına geliyor. Fakat edebinden dolayı soramıyor. Ama Allah rasulu türbedarına şöyle buyuruyor: “Evet, hissedilen doğrudur, ben şimdi Medine’mde değilim. Çanakkale’deyim! Çok zor durumda bulunan asker evlatlarımı yalnız bırakmaya gönlüm razı olmadı. Şimdi onlara yardım ediyorum.” Ve yeşil kuşlar uçuşur Çanakkale vadilerinde. Ve rüzgar harp durumuna geçer en tepede. Bulutlar ulvi bir sevkiyattadır. Devrin süper devletlerine karşı en zayıf hâlleriyle Mehmetler En fakir görünmleriyle Mehmetler Taşıdıkları isme yakışır bir tevekkülle dimdik ayaktadırlar. Ve bu Mehmetlerin arkasına o ismin hatrını bilenler geçer Teker teker. Mehmetlerin ardında koca bir kâinat En üst düzeyde savaş alarmına geçmiştir.

Dursun Ali Erzincanlı dan çok anlamlı Çanakkale Şiiri Efendimiz Çanakkalede şiirini mp3 formatinda sitemizde dinleyin - ilahisini dinle ücretsiz ilahiler indir ilahisi indir yeni çikan 2019 ilahileri indir - Güzel ilahiler 2019 ilahiler- müziksiz ilahi indir Bedava Dinle Indirme - indir ilahi tubidy Mp3 indir

LütFeN iLahi DiNLerken iLahiLere Yorum YapiNiz

Dinlenen En GüzeL iLahiLer - Dursun Ali Erzincanlı – Efendimiz Çanakkalede


Bedava ilahi Dinle Indir Ve Ilahiler Hakkinda Yorum Yap

Dursun Ali Erzincanlı Ait Diger Güzel Ilahiler

Dursun Ali Erzincanlı – Efendimiz Çana

Dursun Ali Erzincanlı – Hatırlayın

Dursun Ali Erzincanlı – Ağlayan Kütük

Dursun Ali Erzincanli – Hz. Vahşi

Dursun Ali Erzincanlı – Kerbela

Dursun Ali Erzincanlı – 30 Kuş

Dursun Ali Erzincanlı – Mahşer

Dursun Ali Erzincanlı - Sen Gel Dİye Ey Sevg

Dursun Ali Erzincanlı - Ömer Halisdemir Otuz

adın geçer şiiri

Hz-Alinin Duasi

Medinenin Gulu

Esma-ya Mektup - Dursun Ali Erzincanlı

Dursun Ali Erzincanli Üç Günlüktür

Dursun Ali Erzincanli Seni Seven Senin Gibi

dursun ali erzincanlıdan şiirler

Mirac Kandili 2013 - Dursun Ali Erzincanli

Dursun Ali Erzincanli - 2013 Mirac Kandili

Dursun Ali ERZİNCANLi - Nasihat

Dursun Ali Erzincanlı Ebul Heyseme Hz. HanzaFacebook'tan Takip Edin!

İlahi Ara

Son Yorumlar

yeni fon muzikl'için ERCAN "BU FON MÜZİĞİNİN ADINI BİLEN VARSA LÜTFEN PAYLAŞABİLİR Mİ? UZUN ZAMANDIR BU MÜZİĞİ ARIYORUM AMA BULAMIYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLUN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER" yazdı.


yeni 2013 albu'için BAĞRI YANIK "BENI BENDEN ALDI DAHA NE DİYİM" yazdı.


Halkayi Zikir i'için Tayfun "Elhamdulillah ellerinize sağlık ..." yazdı.


Subhanallah Fon'için EIN "COK GUZEL" yazdı.


annem ilahisini'için konyalı "ana gibi yar olmaz.üsküdar gibi memleket bulunmaz.Yusuf Konevi" yazdı.


Mp3 ilahi Sayısı :5427

Toplam ilahi Sanatçısı :84

24 Gişi Sitemizde iLahi Dinliyor

Google Sitemap
Bedava En güzel Tubidy Müziksiz ilahileri bulabileceğiniz ilahi dinleme Sitesimizdeki ilahiler online dinleme amacıyla orjinalinden değiştirilmiş demo haline getirilmiştir. Amacımız bu ücretsiz bedava ilahileri sizlere tanıtmak ve sevdirmektir. Sitemiz sadece ücretsiz bedava ilahi dinleme amacıyla kurulmuştur. Sitemizde mp3 ilahi indirme download veya yükleme linkleri bulunmamaktadır..